Sittes konténer

- Mi a sitt?
- Mi a sittes konténer?
- Hogyan hat az építési törmelék a környezetre?
- Mit kell tenni a sittel?
- Mik az ideális sittes kontáner méretek?
- Mi az inert hulladék?
- Sitt konténer rendelés 3 lépésben
- Mi nem kerülhet a sitt közé
- Hogyan hat a por a környezetre?
- Hogyan szabályozható a por mennyisége?
- Sittszállítás
- Konténer méretek
- Sittes konténer rendelés Budapest
- Sittes konténer rendelé Pest megye
- Gyakran ismételt kérdések
A sitt az építési-bontási tevékenységek során keletkező törmelék. Ide tartozik a tégla, a gipszkarton, a csempe, a vakolat, a járólap, a tört tégla, a tört beton stb.
- Tiszta sitt: nem tartalmaz bomló vagy veszélyes anyagokat. Ide tartozik például a tégla, a gipszkarton,stb.
- Vegyes sitt: bomló vagy veszélyes anyagokat is tartalmazhat. Ide tartozik például a fa, a fém, a műanyag, a kábel
A sitt szállítás és ártalmatlanítás részleteiről a hulladékgazdálkodásról szóló jogszabályok rendelkeznek.
Egy nagy, nyitott tetejű hulladékgyűjtő, amit a sitt összegyűjtésére és ártalmatlanítására használnak. Teherautóval vagy pótkocsival könnyen szállítható bárhonnan bárhova. Általában cégek, vállalkozók vagy magánszemélyek bérlik, hogy eltávolítsák az építkezésekről a különféle anyagokat.
Rengeteg anyagot tartalmaznak, a betontól a fémekig és még sok másig. Lehetővé teszik a dolgozók számára, hogy gyorsan és biztonságosan elhelyezhessék a felesleges anyagokat. Végül a hulladékanyagokat egy válogatóüzembe viszik, és sokat újrahasznosítanak.
Építőipari munkái során keletkező hulladékaitól egyszerűen, gyorsan, könnyen igénybevehető módon szabadítjuk meg konténereik segítségével.
Igazítsa bérelhető sitt konténereink méretét az aktuálisan elvégzendő projekt nagyságához!
Utolsó lépésként töltse ki online megrendelőnket vagy telefonon: +36 21/3007126 béreljen konténert!
Az építkezések és bontási munkálatok során keletkező por jelentős aggodalomra ad okot, mert nem csak légzési problémákat okoz, de allergiás reakciókat is kiválthat.
Hatással lehet a vadon élő állatokra és az ökoszisztémákra is. Nem csak a levegő minőségét csökkenti, de negatívan befolyásolja a talaj és a víz minőségét is.
A bontás és átalakítás munkák során keletkező por mennyiségének csökkentésére a helyiség megfelelő előkészítésével valamint porvédő falak felállításával lehetünk hatással. Zárt térben használhat légtisztítót és porszívót is a por visszatartására illetve eltávolítására.
-
Mi a különbség az építési és a bontási hulladék között?
Építési törmelék: Ez minden olyan anyag, amely az építkezés befejezése után megmarad, beleértve a fát, műanyagot, fémet és üveget. 2. Bontási törmelék: Ide tartozik minden, amit a bontási folyamat során használnak, beleértve a téglákat, betondarabokat és fűrészárut.
-
Mi történik a lebontott épúletek anyagával?
A bontási törmeléket lerakókban vagy a települési szilárd hulladéklerakókban is el lehet helyezni. Alternatív megoldásként a törmelék válogatható és újrahasznosítható.
-
Hogyan használható fel újra az építési-bontási törmelék?
Például a beton és a tégla összetörhető majd szitázható újrahasznosított adalékanyag állítható elő belőle A fa aprítható vagy darálható, talajtakaró, komposzt vagy biomassza formájában űjrahasznosítható . A fém megolvasztható és új termékek alapanyagául szolgálhat.